Parafia Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Brzezinach

 

Historia Parafii NMPC

Abp Władysław Ziółek erygował parafię Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Brzezinach z dniem 1 lipca 2010 r. Proboszczem nowej parafii, wchodzącej w skład dekanatu brzezińskiego, został z dniem erygacji ks. Marek Balcerak.

Nowa parafia powstała w granicach dotychczasowego ośrodka duszpasterskiego pod wezwaniem Matki Boskiej Fatimskiej (erygowanego dekretem z dnia 19 listopada 2008 roku). Granice nowej parafii stanowią: od strony północnej południowa granica par. Wszystkich Świętych w Kołacinku; od strony wschodniej zachodnia granica parafii Wniebowzięcia NMP w Rogowie; od strony południowej miejscowości: Helenówek, Bronowice, Sadowa i Przecław, ul. Składowa (strona północna) od granicy wsi Kędziorki do ul. Dąbrowskiego, ul. Dąbrowskiego (strona wschodnia) od ul. Składowej do ul. Sienkiewicza, ul Sienkiewicza (strona północna) od ul. Dąbrowskiego do ul. Modrzewskiego; od strony zachodniej ul. Modrzewskiego (obie strony) od ul. Sienkiewicza do ul. Wojska Polskiego, ul. Wojska Polskiego (strona wschodnia) od ul. Modrzewskiego do granic miasta, trasa nr 704 (obie strony) od granicy miasta do granicy z parafią Wszystkich Świętych w Kołacinku.

Kontakt

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej,

kancelaria w kaplicy czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 16.30-17.30,

tel. 607 706 656, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..